plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background
Aktualności

Partnerem VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych była firma Kramp, która włączyła się w organizację konkurencji praktycznych. W tym roku zawody w tej kategorii odbyły się po raz pierwszy. O miejsce w finałach rywalizowało aż 278 zespołów uczniowskich ze szkół o profilu rolniczym i mechanicznym. Z naszej szkoły zakwalifikowała się jedna drużyna. Ostatecznie wyłoniono 20 zespołów, które zmierzyły się ze sobą 29 marca w Poznaniu podczas imprezy „Moto show”. Naszą szkołę w ogólnopolskim finale reprezentowali Daniel Postek i Karol Warchoł z klasy 4TM.

Mistrzostwa składały się z dwóch części – testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną oraz z części praktycznej. W części praktycznej Kramp przygotował dla finalistów konkurencje z zakresu naprawy i wymiany części do ciągnika, układów instalacji elektrycznej pojazdów, hydrauliki i techniki napędowej. Uczestnicy np. stanęli przy maszynie, do produkcji przewodów hydraulicznych Uniflex, by w najkrótszym możliwym czasie zakuć poprawnie węże instalacji hydraulicznej. Firma John Deere przygotowała zadania dotyczące: regulacji opryskiwaczy na żądaną dawkę cieczy, zakładania siatki w prasie zwijającej zmiennokomorowej, ustawiania nawigacji do precyzyjnego prowadzenia ciągnika po polu, ustawieniu określonych parametrów pracy w panelu elektronicznym sterowania ciągnikiem oraz rozpoznawania podzespołów bardzo nowoczesnego ciągnika rolniczego tej firmy.

Przedstawiciele firmy Mobil oceniali właściwy dobór oleju dla opisanych w zadaniu silników spalinowych. Wszystkie konkurencje, a było ich 12, posiadały limit czasowy.

Zdjęcia

Zdzisław Tęcza.

NASI PARTNERZY

Image
Image
tabliczka1a.jpg
Image
Image