plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background
Aktualności

Serdecznie zapraszamy Was – młodych ludzi mieszkających na wsi – do przedstawienia filmowej opowieści o Waszym życiu i pasjach. Niech stanie się ona inspiracją dla innych w poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi. Pokażcie z własnej perspektywy swoją wieś i okolicę jako miejsce, w którym warto żyć i pracować. Młodzi ludzie mieszkający na wsi są dzisiaj głównymi bohaterami otaczającej ich rzeczywistości. Swoimi wyborami kształtują przyszłość – nie tylko własną i środowiska, w którym żyją, ale także całego społeczeństwa. Rolnik to zawód zasługujący na wyjątkowy szacunek, ponieważ nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od efektów ciężkiej pracy rolników. Zrozumieliśmy to szczególnie w dobie pandemii, gdy ograniczenia z nią związane jeszcze bardziej zwiększają zależność społeczeństwa od wytwórców produktów rolnych. Dlatego bądźmy #SolidarnizRolnikami, bo wiele im zawdzięczamy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 września 2021 r. Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW, w zakładce konkursowej: www.gov.pl/web/rolnictwo/ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi.

Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne i wyróżnienia.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 40 roku życia. W ramach konkursu przewidziane są 2 kategorie wiekowe.

Kategoria I

Ta kategoria jest dla Ciebie jeżeli masz od 16 do 25 lat i mieszkasz na wsi.

Pokaż nam swoją wieś widzianą z Twojej perspektywy. Zaprezentuj swoją okolicę jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego oraz podziel się swoimi planami na przyszłość. Opowiedz, jak widzisz siebie na wsi za kilka lat.

Kategoria II

Jesteś młodym rolnikiem w wieku do 40 lat? To kategoria właśnie dla Ciebie. Podziel się swoją historią, pokaż nam swoje osiągnięcia i determinację w rozwijaniu swojego gospodarstwa, poprawie jego konkurencyjności na rynku – z wykorzystaniem środków unijnych.

Cel konkursu

Czekamy na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.

Celem konkursu ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudę jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika. Dzięki tej inicjatywie przekonamy się, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to człowiek wszechstronny, który buduje swój potencjał dzięki pracy i efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych.

Nasz ogólny dobrostan zależy od efektów ciężkiej pracy rolników, bądźmy solidarni z rolnikami.

Drodzy Rolnicy! Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 6 września 2021 r.

 

NASI PARTNERZY

Image
Image
dyplom.jpg
Image

Mobile menu